צרו קשר
ּ

תקנות כיבוי אש לעסקים

כל עסק אשר מוקם ברחבי המדינה צריך לעמוד בכללים ותקנות שונים שבלעדיהם לא יינתן לו רישיון עסק. אחד הדברים שיש לדאוג להם בהקמת עסק הוא אישור כיבוי אש. תקנות כיבוי אש לעסקים משתנות ממקום למקום, אם כי כולן מותנות בבדיקה שמבצע מפקח לבטיחות אש. רק לאחר שהעסק עבר לשביעות רצונו של המפקח תהיה אפשרות לקבל את האישור. "לוכד אש" היא חברה שמצוידת בידע המתאים והיא תשמח סייע לכם להתכונן לבדיקה חשובה זו. היות שכל יום הוא חשוב דחייה בפתיחת עסק עשויה להביא להפסד כספי, מומלץ לפנות ולטפל בנושא.

מה הן תקנות כיבוי אש לעסקים?

על פי תקנות כיבוי אש לעסקים, חשוב לבדוק את מוכנותו של העסק למקרה של שריפה, פיצוץ או דבר אחד שקשור לאש. אישור להפעלת עסק יינתן לאחר שיבוצעו פעולות שונות. ישנם פרמטרים שונים שעל פיהם מתקבל הרישיון:

  • השטח – גודל העסק הוא הפרמטר הראשון שנבדק. ככל שמדובר על חללים גדולים יותר כך יתכן שתידרשו להציב מערכות רבות יותר.
  • אופי המקום – אם העסק מטפל בחומרים מסוכנים או דליקים אז מובן מאליו שהדרישות יהיו חמורות יותר.
  • סוג המבנה – קיימים מבנים מסוגים שונים. כך, מבנה של בית מלון אינו דומה למבנה של בניין משרדים. על כן ייבדק הנושא ועל פיו יוחלט אילו מערכות מתאימות למבנה.
  • ישנם כמובן מאפיינים נוספים שיקבעו מהם התנאים לקבלת רישיון.

אילו פתרונות נדרשים לקבלת רישיון

קיימים פתרונות רבים וכדאי להתייעץ לגביהם עם מומחה. מטפים הם הכלי הבסיסי לטיפול בדליקות. יש מטפים שמלאים בקצף או באבקה אשר מגיעים בגדלים שונים. ספרינקלרים הם למעשה מערך מתזים המותקנים במקרים רבים במוסדות גדולים. המערכת פועלת בצורה נקודתית ברגע שהיא מאתרת מקור אש. היא מסוגלת למנוע את התפשטות האש ובכך למזער נזקים.

מערכות שונות אשר מיועדות לגילוי אש יספקו התרעה, וכך יהיה לאנשים השוהים במקום די זמן להתפנות בבטחה. בדרך כלל מערכות אלו יהיו מחוברות לצופר או אזעקה. ישנם פתרונות נוספים לעיכוב התפשטותה של האש כמו סוגי מיגון שונים, איטום של מעברי אש, חומרים שמעכבים בעירה והצבה של שילוט מתאים שמפרט את ההוראות לשעת חירום.

תקנות כיבוי אש לעסקים

למעלה

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם:

ּ