צרו קשר
ּ

ציוד כיבוי אש

השריפה מתרחשת כמעט תמיד בהפתעה גמורה, ואי אפשר לצפות אותה מראש. אחת הדרכים היעילות ביותר על מנת להתמגן מפניה, היא ציוד כיבוי אש שיהיה במקום ידוע מראש וייתן מענה מהיר לכל מצב שיתפתח. אמנם מדובר על מענה ראשוני בלבד אך במקרים רבים ניתן להשתלט על שריפה בשלביה הראשונים ללא צורך בהתערבות של מכבי אש. לוכד אש – מערכות לגילוי וכיבוי אש הינה חברה אשר מתמחה בשיווק, מכירה והתקנה של אביזרים וציוד מיגון מפני שריפות.

מה כולל ציוד כיבוי אש

על פי החוק, כל עסק, מפעל או אפילו רכב מסחרי חייב בציוד כלשהו לכיבוי אש. אין להקל ראש בנושא זה וכדאי שלא להיתפס לא מוכנים. ישנם סוגים שונים של ציוד כיבוי אש וכל אחד מהם מיועד למטרה מסוימת ומופעלים בשלבים שונים של הדליקה:

  • מטף – מיועד לכיבוי של אש גלויה. ישנם סוגים שונים של מטפים שמכילים חומרים שונים. יש להיוועץ באנשי מקצוע על מנת להצטייד במטף המתאים.
  • ארון אש – הכוונה היא לארון סגור שמכיל צינור כיבוי ארוך בו ניתן להשתמש לכיבוי דליקה. יש להקפיד שלא להשתמש בו למטרות אחרות.
  • ספרינקלרים – מדובר על מתקנים שמובנים בתקרת העסק או המשרד ומופעלים בעת חשיפה לחום. המתקן מתחיל להתיז מים במקרה שבו הטמפרטורה מגיעה לחום מסוים. בדרך כלל הם נמצאים במחסנים וקניונים.
  • מערכות כריזה – חשובות לצורך התרעה על מצב חירום, השלטת סדר במקום והפנייה של אנשים למקומות הנכונים.
  • מצלמות אבטחה הן גורם הרתעה יעיל כנגד פורצים וגם מאפשרות שליטה במקומות בהם לא נמצאים אנשים בדרך קבע.

אין עשן בלי אש

רבים נוטים לחשוב שהאש היא הגורם המסוכן ביותר במהלך שריפה. אך ישנו גורם נוסף ומזיק לא פחות אשר עשוי לגבות מחיר גבוה. עשן אשר מתאבך הוא ללא ספק גורם מפריע ומסוכן ועל כן יש להתריע מפניו מבעוד מועד. במפעלים גדולים מותקן ציוד כיבוי אש שיתריע בזמן אמת ויאפשר לאנשים להתפנות בזמן מהמקום. כל מתקן חירום כזה מומלץ להתקין רק באמצעות אנשי מקצוע. אצלנו תקבלו את כל המידע הדרוש בנושא הקפדה על כללי בטיחות למניעת שריפות.

ציוד כיבוי אש

למעלה

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם:

ּ