צרו קשר
ּ

מערכות ספרינקלרים

אנחנו רואים אותם הרבה בסרטים. די בהדלקת סיגריה אחת כדי לגרום להן לפעול כממטרות ולהרטיב את כל אשר סביבם. מערכות ספרינקלרים מתוחכמות רגישות לשינויים בחדר. הן כוללות גלאי עשן המגיבים במהירות, ובמקרה הצורך מתחילות להתיז מים לכל עבר ומסייעות בכיבוי השריפה. אם גם אתם מעוניינים להתקין ספרינקלרים במפעל או בשטח בית העסק, תוכלו לפנות אלינו לחברת "לוכד אש". אנו מתמחים בהתקנה של ציוד לכיבוי אש ונשמח לסייע לכם ליצור סביבה בטוחה יותר.

מדוע כדאי להתקין מערכות ספרינקלרים?

למערכות ספרינקלרים ישנם כמה יתרונות בולטים שכדאי להביא בחשבון:

  • פשוטות אך עמידות– בניגוד למערכות כיבוי אש אחרות, מערכות הספלינקלרים פשוטות יחסית. הן כוללות מספר מינימלי של רכיבים, ולכן אינן נוטות להתקלקל לעתים קרובות. מערכות אלה אמנם דורשות בדיקה תקופתית מדי פעם, אך לטווח הארוך מדובר במערכות חזקות ועמידות שלא יאכזבו בשעת חירום.
  • חוסכים בכסף– לפשטותן של מערכות ספרינקלרים יתרון נוסף: הן נחשבות למערכות זולות יחסית לעלותו של ציוד מורכב יותר לגילוי אש. כך שגם עסקים מתחילים או קטנים יכולים להרשות לעצמם להתקין מערכות אלה.
  • קלות לשיקום לאחר שריפה– הספרינקלרים אמנם יכולים לסייע במניעת התפשטותה של השריפה, אך לא תמיד הם יכולים לכבותה, בייחוד אם מדובר באירוע שריפה גדול. בדומה לפריטים אחרים המצויים בחדר השרוף, גם הספרינקלרים נפגעים מהעשן והאש, אם כי ניתן לשחזר אותם בקלות רבה יחסית.
  • נלחמים בזיהום– בעת הדליקה משתחררים חומרים מסוכנים אל האוויר. הספרינקלרים מאפשרים לצמצם את כמויות הרעלים והזיהום.
  • מתאימים לכל עיצוב– המתזים הקטנים בלתי מורגשים כמעט ואינם פוגעים בעיצוב הכללי של החלל. משום כך, הם מותקנים לא רק בבתי עסק, אלא גם בבתים פרטיים.

ספרינקלרים לפי החוק

בהתאם לחוק הנהוג במדינת ישראל, יש צורך להתקין מתזים בתוך מבנים שגובהם הוא 13 מטרים ומעלה. משום כך, ניתן למצוא מערכות ספרינקלרים במקומות רבים ומגוונים דוגמת בתי ספר, קניונים, מוסדות להשכלה גבוהה, בתי חולים, בתי אבות וכדומה. מעבר לכך, על הספרינקלרים לעמוד בכל תקני הבטיחות ההכרחיים, ויש צורך לבצע בדיקת בטיחות אחת לתקופה כדי לוודא שהם יכולים לפעול כראוי בעת דליקה.

מערכות ספרינקלרים

למעלה

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם:

ּ