צרו קשר
ּ

מערכות כיבוי אש ספרינקלרים

כולנו יודעים שמים מכבים אש, או לכל הפחות עוצרים את התפשטותה. כך בדיוק פועלות מערכות כיבוי אש ספרינקלרים. ברגע שהגלאי שלהן מבחין בעשן, הן מתחילות להתיז מים ובכך מונעות את התפשטותה של השריפה, ולעתים אף יכולות לכבות אותה (במידה ומדובר בשריפה קטנה). בחברת "לוכד אש" ניתן למצוא מגוון רחב של פתרונות לכיבוי אש לצד הספרינקלרים: מערכות כריזה, מצלמות אבטחה במעגל סגור ועוד.

דברים שכדאי לדעת על התקנת מערכות כיבוי אש ספרינקלרים

אם יש לכם עסק חדש, במקרים לא מעטים יחייבו אתכם להתקין מערכות ספרינקלרים. אז לפני שאתם חותמים על החוזה, אלה כמה דברים שכדאי לדעת על המערכות האלו:

  • ספרינקלרים לפי חוק– בישראל חובה להתקין מערכות כיבוי אש ספרינקלרים במבנים המתנשאים לגובה של 13 מטרים ומעלה. כך, נוכל להבחין במערכות ספרינקלרים בכיתות לימוד, מרכזים מסחריים, מעבדות או מוסדות ציבוריים. לעתים, בעל עסק אינו רשאי לקבל את הרישיון שלו ללא ההתקנה של המערכות המשוכללות.
  • כיצד מסדירים את ההתקנה– לפני התקנתם של הספרינקלרים יש צורך להגיש בקשה לשירותי הכבאות. בקשה זו צריכה לכלול פרטים רבים כמו תכנון המבנה של העסק, הפתחים והיציאות הקיימים בתוך המבנה, הימצאותן של מערכות לכיבוי אש (מנדפים, מטפים ועוד), מיקומם של לוחות החשמל וכדומה.
  • סוגים שונים– הספרינקלרים נחלקים לסוגים שונים דוגמת מערכות מתזים רטובות, מערכות מתזים להצפה או מערכות מתזים יבשות. חשוב להתייעץ עם אנשי המקצוע לגבי הספרינקלרים המתאימים ביותר לעסק שלכם.
  • ידידותיים לסביבה– לא זאת בלבד שהספרינקלרים מונעים את התפשטותה של השריפה עד בואם של צוותי החילוץ וההצלה, אלא הם גם מצמצמים את כמות הרעלים המשתחררים לאוויר במהלך האירוע.

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים ספרינקלרים

קיימים שני פרמטרים חשובים שאליהם כדאי להתייחס בעת רכישת הספרינקלרים. ראשית, יש לבדוק אם מערכות כיבוי אש ספרינקלרים עומדות בכל התקנים המחמירים ביותר, וזאת במטרה לספק מענה מהיר ויעיל בזמן אמת. שנית, מומלץ לשאול את המומחים אם יש אחריות על הספרינקלרים ולכמה זמן היא תקפה. אם מדובר באחריות לטווח ארוך, תוכלו ליהנות מבדיקות תקופתיות של המערכות.

מערכות כיבוי אש ספרינקלרים

למעלה

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם:

ּ