צרו קשר
ּ

מערכות גילוי אש

אירוע של דליקה הוא מבין האירועים המסוכנים ביותר, בשל נטיותיה של האש להתפשט במהירות ולהרוס כל הנקרה בדרכה. היום קיימות מערכות גילוי אש מתוחכמות ויעילות אשר מסוגלות לאתר את השריפה עוד בשלבים ההתחלתיים שלה ולהפעיל אמצעים שונים שיביאו להשתלטות מהירה וכיבוי של האש. "לוכד אש" היא חברה מקצועית ומנוסה אשר מתמחת בהתקנה ואחזקה של מערכות לגילוי וכיבוי אש. המערכות השונות יותקנו על ידי אנשי צוות מיומנים על פי התקן המחמיר ביותר.

מהו תפקידן של מערכות גילוי אש?

גילוי מוקדם של שריפה עשוי להביא לחסכון עצום בהוצאות והקטנה משמעותית של הנזק לעסק או המפעל. מערכות גילוי אש מתחלקות לשני סוגים:

  • גלאים מתריעים – מדובר על גלאי עשן מסוגים שונים שתפקידם הוא להביא לידיעתנו שישנו עשן במקום כל שהוא ושכדאי שנבדוק את זה במהירות. את גלאי העשן נהוג להתקין בעיקר במקומות מועדים לפורענות כגון מטבחים, נגריות, חדרים בבתי מלון ועוד.
  • ספרינקלרים הם גלאים שמבצעים גם פעולת גיבוי. הם מופעלים על ידי חום ומתחילים להתיז מים באופן רציף.
  • ישנם גלאי עשן אשר מזעיקים אנשי הצלה לבית או לעסק באופן אוטומטי כאשר יש אירוע חירום. גלאים אלו אמנם יותר יקרים אך לעיתים הם עשויים להציל את העסק שלכם מכיליון.
  • גלאים מספקים לכם זמן תגובה נרחב שבמהלכו תוכלו לפנות אנשים ממקום האירוע, לנסות להשתלט על הדליקה ולהזעיק את מכבי האש.

מה ניתן לעשות במקרה שריפה?

במקרה של דליקה בבניין או במפעל חשוב לידע את הסביבה הקרובה במצב ובמקביל לפעול על פי ההנחיות שקיבלתם במקרה זה. מערכות הגילוי יבצעו את עבודתן נאמנה ואין כל סיבה להיבהל מהרעש שהן מפיקות. זוהי בדיוק המטרה שלהם. חשוב לשמור על הסדר ולהישמע להוראות. את מערכות גילוי אש יש לתחזק באופן רציף. "לוכד אש" תתקין, תייעץ ותתחזק לכם את המערכות השונות ותשמור על רמת ערנות גבוהה.

ניתן ללמוד על מערכות כיבוי וגילוי שונות על מנת להבין כיצד הן פועלות ומה המטרה שלהן, יש לזכור שעל פי החוק ישנם מקומות אשר חובה להתקין בהם מערכות כיבוי, מטפים וספרינקלים.

מערכות גילוי אש

למעלה

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם:

ּ