צרו קשר
ּ

מערכות גילוי אש ועשן

הטכנולוגיה המתקדמת הביאה למצב שבו ניתן להתגבר כמעט על כל אסון שעלול להתרחש. אמנם עדיין לא קיימת דרך לצפות רעידת אדמה, אך ניתן לטפל בשריפות ודלקות ולמנוע את התפשטותן ברחבי המפעל, המשרד או בניין המגורים. מערכות גילוי אש ועשן פועלות על טכנולוגיות המתבססות על חיישני חום. בבתי עסקים רבים מותקנות מערכות אלו על פי חוק ולא ניתן לקבל רישיון עסק בלעדיהן. לוכד אש היא חברת אשר מתמחה בפתרונות גילוי אש, התקנת מערכות כיבוי וגילוי וייעוץ בתחום.

מערכות גילוי אש ועשן – עושים סדר בבלגן

מערכות גילוי אש ועשן נבדלות זו מזו ולכל אחת מהן יש תפקיד שונה:

  • מערכות גילוי אש – ישנם סוגים שונים של גלאים שתפקידם הוא להתריע על קיומו של עשן או עליה חריגה בטמפרטורה. הגלאים האלו הם הראשונים לפעול ובדרך כלל משמיעים צפצוף או אזעקה חזקה שלא ניתן להתעלם ממנה. ברגע שהשוהים בתוך המבנה שומעים את צפצופיה של מערכת האזעקה, הם צריכים להתפנות מהמקום במהירות אך בזהירות.
  • מערכות כיבוי – אלו מערכות ידניות או אוטומטיות שפועלות לכיבוי של האש. ישנן מערכות שונות, ביניהן הספרינקלרים שמוצבים בתקרה ומתיזים מים במקרה של חום רב או מטפי אבקה. קיימים גם צינורות כיבוי שנמצאים מקופלים בארון ומוכנים לרגע האמת או מטפים מסוגים שונים המותאמים לגודל השריפה שפרצה.

להיפטר מהעשן

העשן הוא ללא ספק אחד הגורמים אשר מקשים מאוד על הפינוי במצב של שריפה. במפעלים גדולים ישנם מתקנים מיוחדים שתפקידם הוא לנהל את העשן אל מחוץ למבנה ובכך להקל על הפינוי ולמנוע נפגעים ונזק רב. לעשן יש תכונות מזיקות רבות. הוא משחרר רעלים וכימיקלים שונים אשר פוגעים בבריאותו של האדם. מסיבה זו, אדם ששהה במוקד שריפה מובהל לבית החולים גם אם אינו סובל מכוויות. זאת לאור החשש שגופו הספיק לספוג רעלים. בבית החולים יבצע הצוות הרפואי ניקוי רעלים.

ישנה חשיבות גדולה להתקנת מערכות גילוי אש ועשן ברחבי האתר, הבניין או המשרד. אצלנו תקבלו את כל המידע הדרוש כדי להבין בדיוק לאילו מתקנים אתם זקוקים, והצוות שלנו ישמח להתקין אותם על פי התקן.

 

מערכות גילוי אש ועשן

למעלה

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם:

ּ