צרו קשר
ּ

אישור כיבוי אש לעסק

מקימים עסק חדש? מזל טוב. אך לפני הכול, חשוב לבדוק האם אתם חייבים בהמצאת אישור כיבוי אש לעסק. אחרת, הרישיון לעסק שלכם עלול להידחות. אחד התנאים להשגת אישור זה היא התקנה של מערכות לכיבוי אש. בחברת "לוכד אש" תוכלו להתרשם מהמערכות המשוכללות ואף לדבר עם מומחים בתחום. הצוות המקצועי יגיע אליכם כדי למדוד את השטח ולהתקין את המערכות המתאימות לכם.

ציוד שיש להתקין בכדי לקבל אישור כיבוי אש לעסק

קיימים סוגים שונים של עזרים המסייעים להתריע בפני שריפה ולמנוע אותה. אנשי מקצוע מתאימים את הציוד האיכותי לבית העסק. אלה הן כמה דוגמאות לציוד נפוץ:

  • מתזים – או בשמם הלועזי "ספרינקלרים". מערכות המתזים מותקנות בדרך כלל בבניינים גבוהים (מעל 13 מטרים), אך ניתן להבחין בהם גם בבניינים נמוכים יותר. מדובר באחת המערכות הנפוצות יותר, שכן מערכת המתזים קלה להתקנה ולתחזוקה והעלויות שלה נמוכות יחסית.
  • מערכות כריזה – השריפה פורצת בשקט. היא מתחילה את דרכה במיקום אחד עד שמתפשטת במהירות מדהימה. אך עד שכל השוהים במבנה יבחינו בה, עלול להיות מאוחר מידי. לכן , על מנת לקבל אישור כיבוי אש לעסק בבניינים גבוהים מותקנת על פי רוב מערכת כריזה המודיעה לשוהים בבניין שיש צורך להתפנות ממנו.
  • הציוד הכללי– גלגלונים, זרנוקים או מטפים ניידים קלים לנשיאה הם חלק מציוד כיבוי מקומי שניתן למצוא בבניינים רבים. העובדים עוברים מדי פעם הדרכה מקצועית. הם לומדים להשתמש בציוד כדי שיוכלו לעכב את התפשטותה של הדליקה ברגע שהיא מתפרצת.

מגישים בקשה לאישור

כדי לקבל אישור כיבוי אש לעסק יש צורך להגיש בקשה לשירותי הכבאות בישראל. את מבנה הבקשה וכל הפרטים הרלוונטיים שיש למלא ניתן למצוא באתר שמתחזקת הרשות הארצית לכבאות והצלה. כל בקשה לאישור צריכה לכלול את תכנית העסק, והיא מצדה כוללת פירוט לגבי הפרמטרים הבאים: מיקומם של לוחות החשמל בעסק, מערכת גפ"ם, המערכות הקיימות לגילוי עשן ואש, חומרי הבנייה שמהם עשוי הבניין, פתחי היציאות הקיימים בבניין, מערכות ספרינקלרים ועוד. מעבר לכך, יש צורך לספק מידע נוסף על העסק: אילו פעילויות מתקיימות בו, היכן הוא ממוקם וכדומה.

אישור כיבוי אש לעסק 

למעלה

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם:

ּ